Zaznacz stronę

Pieczarkarnie to jeden z ciekawszych biznesów, otwieranych w gospodarstwach rolnych. Nie jest to jednak proste przedsięwzięcie, ponieważ wymaga dużego wkładu własnego. Aby sprzedawać kilkadziesiąt ton miesięcznie, by ten interes był opłacalny, należy włożyć w wybudowanie odpowiednich pieczarkarni przeszło milion złotych.

To koszty, których nie należy bać się podjąć, ponieważ, jeżeli tylko umiejętnie będziemy umieli zarządzać interesem, zwrócą się po kilku latach. Warto jednak pamiętać, że cena pieczarek uległa zmianie, ponieważ Rosja, niedawno jeszcze jeden z pierwszych odbiorców właśnie pieczarek, dostała zakaz na przyjmowanie tychże grzybów. Powodem było rosyjskie embargo z sierpnia 2014 roku.

Niemniej jednak, w małych gospodarstwach, hobbystycznie warto spróbować hodowli pieczarek, ponieważ w każdej chwili, w razie wzrostu zainteresowania, pieczarkarnie można powiększyć i odpowiednio unowocześnić. Wszystko zależy od rynku zbytu, niemniej jednak próby uprawy tych grzybów można zaczynać przy mniejszej hali i ilości wkładu własnego.